O nas

Herbooks.pl to niezależna, feministyczna księgarnia internetowa, w której znajdziecie książki o kobietach, dla kobiet i pisane przez kobiety. Ale nie tylko.

Feminizm dzisiaj nie ogranicza się do walki o równouprawnienie kobiet. „Chcemy wszystkiego!” – krzyczały uczestniczki Strajku Kobiet jesienią 2020 r. Feministki domagają się ochrony środowiska naturalnego, edukacji seksualnej, rozdziału państwa od kościoła, równych praw i poszanowania godności grup dyskryminowanych, którymi obok kobiet są osoby LGBTQ+, dzieci, cudzoziemki_cy, osoby z niepełnosprawnościami, seniorki_rzy, ludzie żyjący w ubóstwie i inni. O nich wszystkich i dla nich jest ta księgarnia. 

Posiadanie własnej księgarni to moje marzenie. Obudowałam swoje życie książkami i choć parałam się różnymi profesjami, nie potrafię z tego „zaczytanego pokoju” wyjść. I wcale nie chcę.  

Marzy mi się taka przestrzeń, w której „zaczytanie” będzie fundamentem aktywizmu, wsparcia, samorealizacji, edukacji i siostrzeństwa wszystkich chętnych osób. A do tego dobra, świeżo palona kawa… Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się takie miejsce stworzyć.  

Na razie zapraszam Was do mojego wirtualnego pokoju z książkami. Kupujcie i czytajcie z tego wszystkie (i wszyscy)! 

000AAA